TAMİR REVİZYON

YILSEZ PANO KLİMA SİSTEMLERİ TAMİR & BAKIM

KONDANSER BAKIM TALİMATI


Cihazınızın 15 günlük periyotlarda kondanser bakımı yapılmalıdır.

1. Cihazın enerjisini kapatıp ön kapağını açınız.

2. Kondansere yapışmış olan yağ, kir, toz v.s basınçlı hava ile temizleyiniz. (Kirli kondanser ısı transfer yetersiz olmasına, cihazın kısa sürede arızalanmasına ve yüksek enerji sarfiyatına sebep olur. Temizlenmiyor ise yağ çözücü solvent kullanınız.)

3. Fan kanatlarında bulunan kirleri temizleyiniz.

4. Drenaj hortumunu kontrol ediniz. Kırılma tıkanma varsa gideriniz. (Aksi durumda pano içerisine yoğuşma suyu sıçrama ihtimali vardır)

5. Elektrik bağlantı kablolarını kontrol ediniz. (Aşınma,sürtünme, yerinden çıkma, cihazın arızalanmasına, kısa devre oluşmasına sebep olur).

EVAPORATÖR BAKIM TALİMATI


Cihazınızın 6 aylık dönemlerde evaporatör bakımı yapılması gerekmektedir.

1. Cihazın içerde bulunan fanın etrafındaki 8 adet civatayı söküp FAN Menfezini çıkarınız.

2. Fan motorunun altında olan evaparatör peteğinin üzerine yapışmış olan yağ, kir, toz v.s basınçlı hava ile temizleyiniz. Evaporatör tavasına su döküp suyu takip ederek drenaj hattının kontrol ediniz.

3. Fan kanatlarında bulunan kirleri temizleyiniz.

4. Elektrik bağlantı kablolarını kontrol ediniz.

5. İlk işlemde sökülen fan menfezini takıp cihaza enerji veriniz.

6. Cihazın termostat ayarlarını kontrol ediniz. Satıcı firmanın önerdiği ısı değerlerinde olmasına dikkat ediniz . (34 °C – 38 °C)

KALİTE İÇİN VARIZ… CİHAZLARIMIZ SINIRSIZ GARANTİ KAPSAMINDADIR…
Pano Klimalarımız A Sınıfı enerji tüketimine sahiptir.

7/24 Servis & Garanti

Arızalı ya da bakım gerektiren pano klimalarınızı bize göndermeniz durumunda, cihazda görülen sorunlar tarafınıza bildirilir, onayınız alındıktan sonra, orijinal yedek parçaları ile arızalarını giderip cihazda gerekli onarım yapılır ve çalışır vaziyette teslim edilir. Servis hizmetlerinde maksimum süre, 2 (iki) iş günüdür!

CE BELGESİ

Kaliteli Servis Hizmeti:

Yılsez Pano Klima 1998 yılından beri pano klima üretimi ve servisi yapmaktadır. Tüm mesaisini pano iklimlendirme konusuna ayıran firmamız, bu konuda Türkiye’nin en ihtisas sahibi firmasıdır. Kendi ürünleri ile ülke pazarında 1 numara halini almış olan firmamızda tüm tamir bakım gibi işlemler, titizlikle yapılır.

ISO 9001